www.vrcholeni.cz  ()

2019 API HIMAL 7132 m

 

1.10.2019

Tak nám to pomalu končí.. .. jsme v KTM a až zaplatíme  drahé  letenky vyrazíme domů.... ..   Díky za podporu a snad někdy příště, třeba 9. listopadu v Bezuchově. O +P

28.9.2019 Jsme v Darchule po třech dnech usilovného pochodu. Jsme dost uchození. Překonání loňského kritického místa vyžadovalo použití lan a skob a naštěstí nikdo nespadl do řeky. Indové budují silnici a sypou bezohledně kamení do řeky, čímž mění úplně její koryto a průtok. Tam, kde jsme loni někteří spali, letos protéká hlavní proud, koryto je místy zúžené na několik metrů... Po cestě jsme si ještě užili mokra, bláta a pijavic. Teď to vypadá, že budeme mít problém s přebukováním letenek. Olga

27.9.2019 Neprošli jsme...., prošli jsme o den pochodu dále jak loni, do zcela příšerného Gati Bagadu,  obrovský skalní masiv se vylomil, zřítily se dvě možné cesty a pohřbily naše plány....  vracíme se a kopec ani neviděli, prší, v noci bouřky a vydatný déšť a má ještě několik dní pršet.. ...pm.

19.9.2019 - večer. Cíl první etapy už je znám. Huti. Bohužel sesuvy zhatily naše plány na bezbolestné přiblížení jeepy o skoro 10 km... Takže opět po svých. Dík za návrhy a podporu, budem ji potřebovat:)). Jinak nosiči jsou známé tváře z loňska, ti lepší. Tak uvidíme, jak je to s tím nevstoupením dvakrát do stejné řeky. Zdraví Olga za všechny.

19.9.2019 - ráno nakupujeme zeleninu,  sušíme věci co promokly cestou, balime, máme 230 kg, v noci dost pršelo, bylo by fajn kdyby to byl poslední déšť ☺...Už i já beru antibiotika a potim se...Zítra máme vyjít, cíl pochodu prvni etapy zatím řešíme. P.

 

18.9.2019 - 5 ráno, vstáváme, noc na celkem příjemné posteli v jinak dost chudém hotylku, to by šlo, horší je, že celou noc vydatně prší a prší.. ..to i věci na autě již asi dost promokly, ....ridic jede dost rychle, už i platil pokutu za rychlou jízdu v národním parku, zato však již dnes asi dorazíme do cíle. 

P.

PS: úřad pro upravování příběhů na pravou míru doplňuje,že jsme v Darchule, už neprší a všechny naše věci jsou suchý. Beru už 3. den antibiotika a Pavla začíná škrábat v krku... Olga

17.9.2019

Je 5 ráno, stále prší a my nasedáme do auta a vyrážíme na západ.. .. 

 15.9. Neděle večer.. ..

Balíme,přebalujeme....vyřídili jsme náležitosti úřadu na ministerstvu, uviděli styčneho důstojníka, nakoupili něco vybavení a potravin. Při příletu mlha a déšť,  teď večer zase vydatně prší.. .. vyhlídky nic moc. Cesta prý není, řeka má navíc hodně vody a tak problémů spousty a šance na projití nevelké.. .. 

Tak alespoň o jeden den odkládáme odjezd, ale moc to asi nepomůže, monzum se tu prý usadil.... 

Tak uvidíme, dáváme si alespoň trochu slivovice a víc už pro to udělat nemůžeme.. ..

Pavel 

 

14.9.2019

Právě se chystáme na letiště....Včera ráno nám zavolali z Nepálu, že nemáme zatím jezdit, že tam moc prší a nikam nedojedeme a nedojdeme a nosiči prý také nikam nepůjdou....No moc pěkná zpráva, asi dost na poslední chvíli. Tak to vypadá na hodně alkoholu v KTM a návštěvu kdejakých památek a s horou velmi velmi nejistě.

Tonda s Laňkem již ve vlaku vypili řadu piv a jsou tedy smířeni se vším, já s Olgou se snažím na poslední chvíli (zatím ne moc úspěšně) dostat se do váhy zavazadel (na sobě již mám stále více vrstev, plné kapsy kde čeho a nepomáhá to moc). Za pár minut již také jedeme na letiště.

Tak nám držte palce, díky, a třeba se uvidíme v Bezuchově,

za všechny Pavel 

PS: Úřad pro uvádění příběhů na pravou míru doplňuje, že na letiště jedeme až za hodinu, Pavel má na sobě jen tričko s krátkým rukávem a jeho maminka se nám chystá ohřívat sekanou a dalo nám dost práce aby nerozmrazila koláč a nedělala bramborovou kaší:). Olga

 

1.8.2019

Už máme tedy letenky a začínáme - letos dost pozdě - vyřizovat potřebné formality. Podle posledních zpráv cesta zatím opravena není a tak uvidíme, jestli se tam vůbec dostaneme.

pm

Tak a začínáme chystat druhý pokus. Zatím jsme jen čtyři a vypadá na lehkou expedici a asi to tak i zůstane.

pm

© 2024; vrcholeni.cz vrcholenieee@vrcholenieee.cz počítadlo.abz.cz Správa stránek